Op 27 maart is dan eindelijk de film Fitna van Geert Wilders verschenen. Hoewel de eerste reacties overwegend mild zijn, is het op dit moment nog de vraag hoe de film in de islamitische wereld ontvangen gaat worden
Al voordat de film verscheen waarschuwde de Nederlandse regering voor de negatieve consequenties die de film zal hebben; meer kans op terroristische aanslagen en schade aan de Nederlandse handelsbelangen. De protesten tegen de film in Afghanistan, waar een pop met de gelijkenis van Wilders werd verbrand, lijken een dergelijke waarschuwing te rechtvaardigen.
Maar hoe reëel zijn deze gevaren nu werkelijk? Is alle commotie rond de film terecht; heeft het verschijnen van de film ‘Fitna’ de kans op een terroristische aanslag in Nederland of tegen Nederlandse belangen verhoogd? Hoe moeten we de protesten vanuit de islamitische wereld waarderen; zijn zij een oprechte uiting van verontwaardiging of zijn ze georkestreerd? Zal de film onze relaties met de islamitische wereld permanent beschadigen?
Een crash course met Edwin Bakker van het Instituut Clingendael. Bakker is één van Nederlands meest vooraanstaande terrorisme-deskundigen. Wat is zijn analyse van de situatie na 27 maart?
NB; het debat gaat dus niet over de kwaliteit van de film van Wilders of over het Nederlandse politieke debat.
- Sprekers
(Instituut Clingendael)
- Serie
- LUX Crash Course
- Entree
- €0
- Locatie
Cinemarienburg 1
- Partners
Global is een publiek project van LUX en het CIDIN van de Radboud Universiteit, over de mensen in de Derde Wereld die het slechter hebben dan wij en de vraag wat wij, met hen, daaraan kunnen doen. Dit project is mogelijk gemaakt door de NCDO. Informatie over dit project vindt u op www.globaldebat.nl
Gratis toegangskaarten verkrijgbaar aan de kassa van LUX / reserveren via 0900 5 89 46 36
