sluit

Cursus – Screening Sex – Arthouse, mainstream en porno

Film
Cursus

Laten we het eens over seks gaan hebben! Dit najaar gaan we van start met de nieuwe, prikkelende en ook nog eens bijzonder leerzame cursus Screening Sex, over seks in film. Een reeks van zes avonden met steeds een andere invalshoek, gepresenteerd door Kevin Toma en Mylaine Roelofs.

De manier waarop seks in film wordt gebruikt of in beeld wordt gebracht (of juist niet) vertelt ons veel over het medium film zelf, over de makers, maar ook over de specifieke context waarin een film is gemaakt. Andersom kan film ook weer grote invloed hebben op de toeschouwer en de maatschappij. Reden te meer om het er eens goed over te hebben! Natuurlijk aan de hand van flink veel aansprekende filmfragmenten die (uiteraard) behoorlijk expliciet kunnen zijn.

Arthouse, mainstream en Porno

Een voor de hand liggende maar helemaal geen simpele vraag is: hoe ver kan een film gaan in de verbeelding van seks voordat het porno wordt? Wat is de functie en het belang van expliciete seks in filmscènes? In deze cursus zullen we het vaak gaan hebben over seks als vertelstrategie, maar wat is de meerwaarde, als het om het vertellen van het verhaal gaat, van seks die duidelijk ongeveinsd is? We gaan in op de verschillen in de behandeling van seks tussen mainstream, arthouse en porno. Wanneer heeft seks een inhoudelijke functie en vanaf wanneer is ze alleen nog bedoeld als vorm van bevrediging?

Passe-partout

Wil je alle cursuslessen van ‘Screening Sex’ bijwonen? Koop dan een passe-partout voor € 75,00.
woensdag 28 september – Screening Sex: De kus
woensdag 5 oktober – Screening Sex: Tonen en verhullen
woensdag 12 oktober – Screening Sex: Film en taboe
woensdag 19 oktober – Screening Sex: De mannelijke en vrouwelijke blik
woensdag 26 oktober – Screening Sex: Arthouse, mainstream en porno
woensdag 2 november – Screening Sex: Film, seks en genre

De nieuwste films, voorstellingen & debatten direct in je mail?