Samen met Via Berlin organiseren we – van woensdag 24 t/m zondag 28 november 2021 – de programmaweek ‘Instant Loneliness’: met diverse kunstvormen zoals muziektheater, film en gesprek gaan we op zoek naar de verbindende kant van eenzaamheid. Daarin staan verschillende vragen centraal, zoals ‘Hoe ziet eenzaamheid eruit?’ en ‘Is het altijd erg om eenzaam te zijn?’.
Dit programma wordt georganiseerd door LUX en Via Berlin, in samenwerking met de Radboud Universiteit, Cultuur op de Campus, Sterker sociaal werk, Beeldbrengers, Yalla Foundation, Fonds Podiumkunsten (FPK) en Prins Bernhard Cultuurfonds.
WO 24 NOV
15.00 uur Brieven aan de eenzaamheid (8+) [geannuleerd]
Gesprekken over alleen zijn met kinderen i.s.m. Via Berlin
19.00 uur Cursus – eenzaamheid in film
Cursusles door Constant Hoogenbosch
20.30 uur Via Berlin & Cello Octet Amsterdam – Instant Loneliness
Een muzikale totaalervaring over eenzaamheid
DO 25 NOV
20.00 uur Buitenstaanders [uitverkocht]
Talkshow met dak- en thuislozen i.s.m. Beeldbrengers en Via Berlin
20.30 uur Via Berlin & Cello Octet Amsterdam – Instant Loneliness
Een muzikale totaalervaring over eenzaamheid
VR 26 NOV
20.30 uur Via Berlin & Cello Octet Amsterdam – Instant Loneliness
Een muzikale totaalervaring over eenzaamheid
ZA 27 NOV
10.00 uur Workshop Roteer mee met Ritme
Muzikale workshop met Julio Perez (Stereotoren Popfusion) voor studenten i.s.m. Cultuur op de Campus
17.30 uur An Afghan Evening: Loneliness and Displacement [uitverkocht][geannuleerd wegens aangescherpte coronamaatregelen]
Connecting people through food, music and conversation
20.30 uur Via Berlin & Cello Octet Amsterdam – Instant Loneliness
Een muzikale totaalervaring over eenzaamheid
ZO 28 NOV
14.00 uur De kleine zondagsviering [geannuleerd wegens aangescherpte corona-maatregelen]
Eenzaamheid door generaties heen i.s.m. Sterker sociaal werk, Cultuur op de Campus & Via Berlin
16.00 uur Via Berlin & Cello Octet Amsterdam – Instant Loneliness
Een muzikale totaalervaring over eenzaamheid
Centraal staat de muziektheatervoorstelling Instant Loneliness van Via Berlin & Cello Octet Amsterdam; een muzikaal levensconcert van acht cellisten, een danser en een actrice. Een totaalervaring die ons van eenzaamheid naar verbinding brengt. Verder op het programma: de talkshow Buitenstaanders (n.a.v. de gloednieuwe documentaire van Beeldbrengers) met BNN-presentatrice en programmamaker Eva Eikhout, sociaalwerkers, deskundigen en Nijmeegse dak- en thuislozen over verbondenheid en eenzaamheid in onze stad, een gezellig samenkomen in De Kleine Zondagsviering i.s.m. Sterker sociaal werk en Cultuur op de Campus, het programma An Afghan Evening: Loneliness and displacement waarin we middels eten, kunst en gesprek op zoek gaan naar de verbinding tussen Nederlander en Nieuwkomer en tussen generaties vluchtelingen én een filmcollege van filmdocent Constant Hoogenbosch, waarin het thema ‘Eenzaamheid in film’ centraal staat.