sluit

Booi Kluiving & Feikes Huis & Theater aan de Rijn

SatisFactory

SatisFactory is een voorstelling over het fenomeen Autonomous Sensory Meridian Response. Mensen die er gevoelig voor zijn krijgen van specifieke geluiden een tintelend gevoel op hun achterhoofd of zelfs een geluksgevoel. In SatisFactory willen drie ASMR-artists meer volgers.

Ze besluiten zich op te geven voor een stoomcursus die hen omtovert van compleet onbekende content creators tot wereldberoemde influencers. Al snel blijkt dat hoe sensationeler ze zijn, hoe meer volgers ze krijgen. Langzaam gaan ze kapot aan de content die ze zelf creëren. Een voorstelling van Booi Kluiving, die theater maakt over digitale (sub)culturen.

Internet staat vol met video’s waarop ASMR-artists je fluisterend toespreken, hun haar borstelen of tikken met hun vingers. ASMRtists vechten continu tegen het stigma dat hun werk verhulde softporno is. In hoeverre zijn ze zelf verantwoordelijk voor de giftige cultuur die er rond ASMR is ontstaan en in hoeverre ligt het aan de algoritmes?

Biografie

Booi Kluiving (Amsterdam, 1994) studeerde in juni 2018 af aan de Toneelschool Arnhem en maakt voorstellingen over digitale cultuur. Vanuit zijn persoonlijke fascinatie onderzoekt hij de communicatie in deze werelden en de invloed hiervan op de populaire cultuur. Hij dompelt zich volledig onder in deze digitale subculturen en omringt zich met mensen uit deze werelden. Hierdoor kan hij de voor- en nadelen die de verschillende digitale werelden met zich meebrengen laten zien.
Hierbij zoekt Kluiving ook naar nieuwe vormen van vertelling en gebruikt hij elementen die hij in deze online werelden aantreft. In 2020 maakte hij de voorstelling Let’s Play waarin hij door middel van games op zoek ging naar de betekenis van het leven. Na Let’s Play maakte hij in 2022 De Memers. Een ode aan al die typerende plaatjes online. Kluiving maakte door 200-300 memes te ensceneren de vertaalslag naar het theater.

Ontdek de toekomst van theater | 5 voorstellingen voor € 50,00

Dit jaar zijn we een pilot gestart met de strippenkaart voor nieuwe makers. Ontdek de toekomst van theater en laat je verrassen door het nieuwste werk van piepjonge makers met uitzonderlijk talent, ervaren spelers die hun debuut als maker maken én avontuurlijke makers die voor het eerst in LUX te zien zijn. Dit seizoen 2022-2023 heb je de unieke kans om 5 voorstellingen van deze nieuwe makers voor een totaalprijs van € 50,00 te bezoeken. En je mag de voorstellingen zelf kiezen uit een lijst van de tien geselecteerde voorstellingen in 2022-2023, waaronder deze voorstelling. Meer info & kopen: lux-nijmegen.nl/toekomsttheater.

  • Kluiving brengt verder nog een goede boodschap: deze internetcultuur moeten we beschermen. Tegen censuur, tegen boomers, tegen geprivilegieerden. Want in tegenstelling tot theater, zijn memes vermaak van de armen.
      Aybala Carlak (Het Parool) over De Memers
    • De wereld die Kluiving schept in SatisFactory doet denken aan de dystopische tragikomedies van Black Mirror. De ASMR-opdrachten zijn grappig totdat ze akelig worden, en daarna toch ergens ook weer grappig. Op de juiste momenten slaat het ongemak toe, vaak in combinatie met referenties naar de echte wereld.
        Theaterkrant

      De nieuwste films, voorstellingen & debatten direct in je mail?