Orkater

En ze maakte een kind

Muziektheatervoorstelling over moederschap en kunst

Klik op één van de tijden en koop je tickets:

do 16.10

  1. Start verkoop 02.06 Koop

Prijzen*

  • Normaal: € 20,00
  • LUX Vriend: € 17,00
  • Jongere t/m 25 jaar/Student/CJP: € 10,50

*Dit is een selectie. In de webshop zijn alle beschikbare prijssoorten zichtbaar.

Koop tickets

Tickets do 16.10

    1. Start verkoop 02.06 Koop

Orkater

En ze maakte een kind

Muziektheatervoorstelling over moederschap en kunst

Bekijk trailer

do 16.10

  1. Start verkoop 02.06 Koop
Bekijk trailer

Orkater

En ze maakte een kind

Muziektheatervoorstelling over moederschap en kunst

“Sarah Sluimer schreef een niet mis te verstane tekst over waarom aan vrouwen altijd kinderen hangen – zichtbaar en onzichtbaar – en de analogie van de kunst van het scheppen en de kracht van het baren.”
De Volkskrant
“Polat laat heel mooi de kracht zien van artistieke verbeelding, dat je door iets te bedenken het ook al in de wereld brengt. Zo verbindt ze ouderschap en kunstenaarschap. Dat komt aan het einde schitterend samen.”
NRC
"En ze maakte een kind is een voorstelling van vrouwen over dat ene onderwerp dat, of je ze nu wel of niet hebt of wilt, onontkoombaar is: moederschap. Meral Polat geeft in een weergaloze solo een nieuwe invulling aan het thema."
Theaterkrant

Over de makers

Nita Kersten (1983) is regisseur en was bij Orkater actief met haar Nieuwkomerscollectief Sir Duke, die o.a. de voorstellingen The Blackout van ’77 en Hatta & De Kom ontwikkelden. Verder is zij verbonden aan Toneelschuur Producties, waar zij zich in samenwerking met toneelschrijvers richt op het creëren van nieuw en modern repertoire, zoals o.a. Apocalyps en The Last Poet. 

Sarah Sluimer (1985) is schrijver, dramaturg en publiceert essays en columns in NRC. In 2020 verscheen haar roman Stilte en in 2024 werden haar columns samengebracht in haar verzamelbundel Geef je over. Een modern leven. Ze werkt momenteel aan een nieuwe roman en schreef de theatertekst The Present voor actrice ‘Ntianu Stuger bij Internationaal Theater Amsterdam. 

Meral Polat (1982) is zangeres en actrice en speelde al in diverse voorstellingen van Orkater. Ze maakte furore met Meral Polat Trio dat een moderne interpretatie brengt van Anatolische muziek. In 2022 verscheen het album Ez Kî Me en momenteel werken ze aan een nieuw album. Voor zowel haar muziek als haar rol in En ze maakte een kind ontving zij een eervolle vermelding bij de uitreiking van de Podiumprijs 2024 van het Gieskes Strijbis Fonds. Recent was zij te zien in de succesvolle televisieserie Bodem van Eva Crutzen. 

Over Orkater

Orkater is al vijftig jaar hét muziektheatergezelschap van Nederland, waar verhalen worden verteld die nu belangrijk zijn en waar muziek evenveel waarde heeft als taal. Orkaterproducties zijn direct, gevoelig, gewaagd en gul. 

 

Ontdek ons programma

Do 13.11

Paradise Circus Island

KASKO

Zo 05.10

Zwijgen is een optie

Theater Greppel

Za 28.03

Two for the Road - Back on the Road!

Eric Vloeimans & Will Holshouser

Vr 27.03

Seksmonologen

Raymi Sambo Maakt & Club Classique

Do 26.03

Weg van dit feestje

Gerson Main & Productiehuis Mozaïek

Zo 22.03

Solo

Gerard van Maasakkers

Onze webshop is tijdelijk gesloten

Onze webshop is momenteel gesloten wegens onderhoud.