Het Nationale Theater | Belle van Heerikhuizen
Klik op één van de tijden en koop je tickets:
wo 13.05
*Dit is een selectie. In de webshop zijn alle beschikbare prijssoorten zichtbaar.
Het Nationale Theater | Belle van Heerikhuizen
wo 13.05
Het Nationale Theater | Belle van Heerikhuizen
“Zwaar in de thematiek, licht in de uitvoering: het is inmiddels haar signatuur geworden”, schrijft NRC over regisseur Belle van Heerikhuizen. Na haar veel geprezen voorstelling Schuldig kind, maakt ze nu Nachtschade. Een nieuwe tekst van Annet Bremen (o.a. F*ck Lolita), waarin we een eenzame vrouw volgen in een lange, broeierige nacht.
De lange nacht
Een vrouw vlucht voor haar verleden. Ze worstelt met haar eenzaamheid en hunkert naar contact. In een poging haar leven om te gooien klopt ze aan bij haar zus en zwager, die haar met tegenzin opvangen. Wat volgt is een lange, beklemmende nacht waarin oude wonden open gaan, verhoudingen steeds verder onder druk komen te staan en grenzen zwaar worden overschreden. Kan ze nog ingrijpen voordat alles escaleert?
Je ziet Mariana Aparicio samen met Esther Scheldwacht en Chiem Vreeken.
Gevecht om gezien te worden
Regisseur Belle van Heerikhuizen: “Wanneer je hunkert naar verbinding, kun je terecht komen in situaties die niet goed voor je zijn. In Schuldig kind ging het om een jongen die te jong was om zijn grenzen te bewaken. De vrouw in Nachtschade is volwassen, daardoor sterker en minder naïef, maar niet minder kwetsbaar. Het is die spanning tussen kracht en kwetsbaarheid die mij fascineert: hoe kan iemand overeind blijven terwijl alles lijkt tegen te werken? Is ze te broos voor de wereld, of is de wereld te hard voor haar?”
Tekst: Annet Bremen | Regie: Belle van Heerikhuizen | Spel: Mariana Aparicio, Esther Scheldwacht, Chiem Vreeken | Decorontwerp: Koen Steger | Lichtontwerp: Tim van ’t Hof | Kostuumontwerp: Gina van Os | Geluidsontwerp: Tessa Rose Jackson | Dramaturgie: Willemijn Barelds | Regie-assistentie: Goosje Leeuwenstein
Theater,
Tekst: Annet Bremen | Regie: Belle van Heerikhuizen | Spel: Mariana Aparicio, Esther Scheldwacht, Chiem Vreeken | Decorontwerp: Koen Steger | Lichtontwerp: Tim van ’t Hof | Kostuumontwerp: Gina van Os | Geluidsontwerp: Tessa Rose Jackson | Dramaturgie: Willemijn Barelds | Regie-assistentie: Goosje Leeuwenstein
Theater
Belle van Heerikhuizen maakte afgelopen seizoen het veelgeprezen Schuldig kind (★★★★★), geselecteerd voor het Nederlands Theater Festival. Een voorstelling over de nasleep van de relatie van een elfjarige jongen met een volwassen man, gebaseerd op het autobiografische werk van schrijver Ted van Lieshout.
Annet Bremen schrijft lichte voorstellingen over beladen thema’s. Voor Wil je een snoepje? (2022), over de angst en fascinatie van kinderen voor ontvoering, werkte ze al eerder samen met Belle van Heerikhuizen. Afgelopen seizoen schreef ze het bejubelde F*ck Lolita (★★★★★), waarin talloze verkrachtingsmythes worden ontkracht en ze Lolita het woord geeft.
Deze voorstelling is onderdeel van de Strippenkaart – Theater. Ontdek de veelzijdigheid van theater: van klassiek toneel tot verrassend muziektheater. Met de Strippenkaart Theater heb je de unieke kans om drie theatervoorstellingen te bezoeken voor een totaalprijs van € 55,00. En je kunt zelf de voorstellingen kiezen!