Voorstelling en workshop over klimaatverhalen van een toekomstig Curaçao
Klik op één van de tijden en koop je tickets:
*Dit is een selectie. In de webshop zijn alle beschikbare prijssoorten zichtbaar.
Voorstelling en workshop over klimaatverhalen van een toekomstig Curaçao
Voorstelling en workshop over klimaatverhalen van een toekomstig Curaçao
In november, de maand van de VN Top, tourt klimaatfestival Warming Up door het land met verassende voorstellingen. Elke voorstelling is gemaakt door een ander duo, die elk bestaan uit een kunstenaar en een wetenschapper. De voorstelling Wowo di Orkan is gemaakt door milieuwetenschapper Danick Trouwloon en artiest Juny Martina, die afreisde naar hun geboortegrond Curaçao en het weefwerk van sociale- en ecologische structuren onderzochten die het eiland maken tot wat ze is. Hoe verweef je een urgente kwestie zoals de klimaatcrisis in de alledaagse realiteit van bewoners? Na afloop van de voorstelling reflecteren we op eigen klimaatverhalen in een creatieve workshop van Chihiro Geuzebroek.
Een voorstelling, niet over klimaatverandering maar over de samenleving die ermee te maken krijgt. Een kunstenaar en een wetenschapper gaan met elkaar in gesprek over de toekomst van Curaçao. Over hitte, stijgende zeespiegels en een veranderend eiland, maar ook over macht, geld en klasse. Want wie bepaalt eigenlijk wat het klimaatprobleem is? Wie bepaalt welke oplossingen nodig zijn? En misschien nog belangrijker: wie draagt de gevolgen wanneer deze oplossingen werkelijkheid worden? Met spoken word, rap en wetenschap verkennen Juny en Danick mogelijke toekomsten waarin klimaat, macht en klasse onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Want misschien is de vraag niet alleen: hoe bereiden we Curaçao voor op de volgende storm? Maar ook: wat voor Curaçao willen we ná de storm?
Overzicht programma
20:00 – 20:45: Voorstelling Wowo Di Orkan door Danick Trouwloon en Juny Martina
20:45 – 21:30: Creatieve workshop door Chihiro Geuzebroek
2u 0m
2u 0m
Dit programma is meertalig. Er wordt zowel Engels als Nederlands gesproken.
Deze voorstelling is onderdeel van Warming Up on Tour. Klik hier voor de complete tourlijst.
Vijf kunstenaars + vijf wetenschappers = vijf verhalen over onze tijd.
Kom de hitte verdrijven in Club Apocalypso, ontdek de hommelbontjas als ideaal winteritem en luister naar de vissen vanaf de bodem van de zee. De vijf duo’s van Warming Up on Tour 2026 gooien muziek, datatabellen en cabaret in de mix en nemen je in november, de maand van de VN klimaattop, mee op reis door Nederland en Curaçao. Een speelse zoektocht naar de kracht van verbeelding in tijden van klimaatcrisis; van miljard jaar oud gesteente naar droge sokken in 2100. En dat gewoon op je scherm en in het theater bij jou in de buurt.
Met Henry van Loon, Peter Kuipers Munneke, Hanna van Vliet, Furu Mienis, Nhung Dam, Lotte Jensen, Juny Martina, Danick Trouwloon, Florentijn Hofman en Koos Biesmeijer.