LeineRoebana en Black Pencil
Klik op één van de tijden en koop je tickets:
za 28.02.26
*Dit is een selectie. In de webshop zijn alle beschikbare prijssoorten zichtbaar.
LeineRoebana en Black Pencil
za 28.02.26
LeineRoebana en Black Pencil
Na de internationaal succesvolle voorstellingen Ghost Track en LIGHT presenteert LeineRoebana het sluitstuk van hun Indonesië-trilogie: Farewell Future Welcome World. In deze tijd waarin alles misgaat, laten we niets na om de moed erin te houden.
Geïnspireerd door persoonlijke herinneringen van Harijono Roebana, verweeft deze voorstelling met nieuwsgierigheid Indonesische en moderne dans en muziek als een zoektocht naar zelfbegrip en gemeenschappelijkheid in een complexe wereld.
Samen met muziekensemble Black Pencil, gamelanensemble Kyai Fatahillah en componist Iwan Gunawan verkent LeineRoebana, voorbij het idee van culturele identiteit die verdedigd moet worden, de gemeenschappelijke wortels in verwondering en creativiteit.
Dans,
Dans
Voorafgaand aan de voorstelling nodigt LeineRoebana haar publiek uit om kennis te maken met dansers, musici en choreografen voor een bijzondere inleiding op het toneel: een half uur voor aanvang gaan de zaaldeuren open voor het bij het publiek inmiddels zeer geliefde publieksonthaal! Bijzondere ervaringen tijdens het maakproces en inspiratiebronnen worden gedeeld en er is de mogelijkheid om vragen te stellen, terwijl de dansers en muzikanten zich opwarmen en voorbereiden op de voorstelling. Aansluitend op het publieksonthaal begint de voorstelling.
LeineRoebana, het dansgezelschap van choreografen Andrea Leine en Harijono Roebana, vervult door haar unieke, eigenzinnige danstaal en werkwijze een geheel eigen plaats in de Nederlandse en internationale danswereld. Het gezelschap staat bekend om het opwindende fysieke dansidioom en de centrale rol van live uitgevoerde muziek in het werk. De producties van LeineRoebana verrassen met bijzondere vervlechtingen van hedendaagse dans, tekst, vormgeving en de meest uiteenlopende muzikale klankkleuren.
Black Pencil is een game changer band met meer dan duizend jaar muziekgeschiedenis als speelveld. De mogelijkheden van een enorme collectie blokfluiten, panfluiten, altviool, accordeon en percussie zijn eindeloos – net als de nieuwsgierigheid en fantasie van de vijf musici. Met respect, kennis en verfijning wordt de mooiste muziek van haar historische plaats getild en komt ze volledig fris voor het voetlicht. Zo kan het gebeuren dat ‘melancholische renaissancemelodieën ontsporen in jazzrock à la Miles Davis ’(NRC).
Deze voorstelling is onderdeel van de Strippenkaart – Dans. Laat je met de Strippenkaart Dans verrassen door de diversiteit van dans: van urban tot klassiek en van expressief tot explosief. Met de Strippenkaart Dans heb je de unieke kans om drie dansvoorstellingen te bezoeken voor een totaalprijs van € 55,00. En je kunt zelf de voorstellingen kiezen!