Een wereld waar liefdeloosheid je verandert in een dier
Een wereld waar liefdeloosheid je verandert in een dier
Bizar drama over een wereld vol absurde, maar consequent doorgevoerde wetten. Lanthimos giet zijn surrealistische maar serieus gebrachte en doordachte allegorie over existentiële eenzaamheid in een koele retrolook.
David (Colin Farrell) is een gewone man die net is gedumpt door zijn vrouw. De eenzaat moet zich melden bij een soort liefdeshotel, waar hij binnen 45 dagen een nieuw levenspartner moet vinden. Als dat niet lukt verandert hij in een dier. Het enige goede nieuws is dat hij ten minste kan kiezen welk dier hij zal worden. David kiest de kreeft, omdat hij van de zee houdt. Al gauw blijkt er ook een ondergrondse beweging te zijn, met Léa Seydoux als leidster, die zich tegen de koppeldictatuur verzet.
Er is deze week wisselvallig weer voorspeld. Op de dag zelf besluiten we om 18.00 uur of we de filmvertoning door laten gaan. Dit communiceren wij via de website en onze social media-kanalen.
Van dinsdag 25 t/m zaterdag 29 augustus verandert het terras van LUX opnieuw in een gratis buitenbioscoop. Tijdens LUX Open Air kijken we samen onder de sterren naar films die schuren, verrassen en nét een beetje anders durven te zijn. Dit jaar onder het thema: Going Weird.
Vijf avonden lang toveren we ons terras om tot openluchtcinema vol bijzondere verhalen, vreemde werelden en films die je nog lang bijblijven. Verwacht cultklassiekers, grensverleggende cinema en films die je blik net even kantelen.
Het is op ons terras niet toegestaan om zelf meegebrachte stoelen of kleedjes te plaatsen.
DI 25.08 – Eternal Sunshine of the Spotless Mind
WO 26.08 – Titane
DO 27.08 – Eraserhead
VR 28.08 – The Holy Mountain
ZA 29.08 – The Lobster
Yorgos Lanthimos
Colin Farrell, Rachel Weisz, Olivia Colman, Léa Seydoux
1u 59m
Nederlands
Filmspecial,
Yorgos Lanthimos
Colin Farrell, Rachel Weisz, Olivia Colman, Léa Seydoux
1u 59m
2015
Nederlands
Filmspecial