Festival Jazz International Nijmegen
Klik op één van de tijden en koop je tickets:
zo 01.11
Festival Jazz International Nijmegen
zo 01.11
Voorpremière
Als opwarmertje voor FJIN vertonen we op woensdag 28 oktober de voorpremière van Everybody Digs Bill Evans, een muzikaal drama over de legendarische jazzpianist Bill Evans.
Festival Jazz International Nijmegen
Voorpremière
Als opwarmertje voor FJIN vertonen we op woensdag 28 oktober de voorpremière van Everybody Digs Bill Evans, een muzikaal drama over de legendarische jazzpianist Bill Evans.
Festival Jazz International Nijmegen viert haar tiende editie! Op zondag 1 november presenteren we drie bijzondere jazzacts: het ArtEZ Big Collective ft. Delphine Joussein, het Belgische trio KANDA van meesterdrummer Stéphane Galland en de Zwitserse jazzsensatie KNOBIL. Van avontuurlijke improvisaties en complexe ritmes tot een eigenzinnige mix van jazz, punk en chanson.
FJIN 2026 vindt plaats van 30 oktober tot en met 1 november en brengt elf concerten en de geliefde FJIN-Expeditie, met artiesten uit tien landen. Het festival doorbreekt grenzen tussen podia, generaties en muziekstijlen. Zonder overlappende concerten, zodat je niets hoeft te missen.
Het ArtEZ Big Collective (ABC) is het orkest van het conservatorium Jazz & Pop in Arnhem. Met een veelzijdige bezetting van ritmesectie, blazers en strijkers laat het ensemble jazz, pop, improvisatie, folk en fusion samensmelten. Speciaal voor de jubileumeditie van FJIN werkt het orkest samen met de Franse gastsolist Delphine Joussein en brengt het nieuw werk van componist Philipp Rüttgers.
Met KANDA verkent de Belgische meesterdrummer Stéphane Galland nieuwe muzikale grenzen. Samen met Lúcia Pires op dwarsfluit en EWI en Louise van den Heuvel op basgitaar en effecten vormt hij een avontuurlijk trio. Akoestische klanken en elektronische vervorming wisselen elkaar af, terwijl complexe ritmes verrassende grooves opleveren. Het resultaat is een energieke, fragiele en sfeervolle muzikale ontdekkingstocht.
KNOBIL is het project van de Zwitserse contrabassist, zangeres en componist Louise Knobil, die jazz, punk, glitter en Frans chanson op eigenzinnige wijze combineert. Geïnspireerd door Esperanza Spalding, Charles Mingus en Boris Vian vertaalt ze persoonlijke verhalen over polyamorie, slapeloosheid en zelfs pestorecepten naar speelse composities. Samen met haar ‘knodisciples’ Chloé Marsigny op basklarinet en effecten en Fabien Ghirotto op drums brengt ze een gedurfd en sprankelend geluid.
1u 0m
Muziek,
1u 0m
Muziek
Let op: ArtEZ Big Collective en KANDA vormen samen een double bill op zondag 1 november om 14.00 uur. KNOBIL speelt diezelfde avond om 19.30 uur. Voor beide concertprogramma’s zijn aparte tickets nodig.
Trailer FJIN 2025